Co należy zrobić po zalaniu laptopa:

  • odłączyć zasilacz i wyjąć 
  • odwrócić komputer do góry nogami tak, aby ciecz, która się do niego dostała, mogła się spokojnie wydostać

Te dwie czynności umożliwią uniknąć rozszerzenia się awarii, która może podnieś koszt naprawy.
Po wysuszeniu należy udać się do Nas w celu umycia płyty głównej oraz obudowy, ponieważ ciecz, która została w komputerze może nadal “korodować” w środku i powodować problemy w późniejszym czasie.

Uwaga!!!

Czyszczenie zalanej płyty głównej trzeba wykonać jak najszybciej po zalaniu. Koszt czyszczenia jest uzależniony od tego czy wystarczy wyczyścić płytę główną bez zdejmowania układów, czy zalanie tak duże, że ciecz dostała się pod układy i zajdzie potrzeba ich zdjemowania.
Bardzo często zdaża się, że trafiają do nas komputery, które były czyszczone w innych serwisach. Okazuje się nagminnie, że płyta nie jest wyczyszczona pod układami powodując dalsze “rdzewienie” i poszeżanie się usterki, co w dalszym użytkowaniu skutkuje częściową lub całkowitą awarią komputera. Często takie usterki można zauważyć dopiero przy użyciu mikroskopu.

 

W cenie czyszczenia komputera po zalaniu zawarta jest również usługa regeneracji układu chłodzenia wraz z wymianą past termicznych.
Na wykonaną czynność udzielamy 6 miesięcy gwarancji. W przypadku czyszczenia komputera po innych serwisach udzielamy jedynie 30 dni gwarancji. Ważne: Przeważnie po wylaniu cieczy na klawiaturę przestaje ona częściowo lub całkowicie działać. Koszt nowej klawiatury (zamiennika) wacha się od 60zł do 150zł Na klawiaturę udzielamy 12 miesięcznej gwarancji. Klawiatura używana to koszt od 30zł do 80zł. Na klawiaturę używaną udzielamy 6 miesięcy gwarancji.