Czyszczenie po zalaniu

Poprzedni
Następny

      Stało się … zalałeś komputer … co robić ?! 

Po pierwsze : odłącz zasilacz i wyjmij baterię. Unikniesz w ten sposób dodatkowych zwarć, które mogłyby spowodować podpięty do prądu zasilacz lub bateria. 

Po drugie : odwróć komputer do góry nogami. Zapobiegniesz w ten sposób dalszemu rozlewaniu się cieczy po układach komputera. 

Po trzecie : jak najszybciej udaj się z komputerem do serwisu na czyszczenie po zalaniu.

Uwaga! W żadnym wypadku nie próbuj uruchamiać komputera w celu sprawdzenia awarii.

Uwaga!!!

Czyszczenie zalanej płyty głównej trzeba wykonać jak najszybciej po zalaniu. Musi zostać przeprowadzone bardzo starannie i nie “na skróty”. Wiele serwisów praktykuje niestety tę drugą opcję, co powoduje dalsze korodowanie układów na płycie i tylko pozornie i na chwilę usuwa usterkę. Po kilku miesiącach okazuje się, że komputer znów przestaje działać, jednak tym razem obrażenia na płycie są już zbyt rozległe by dało się je naprawić. 

Nasz serwis wykonuje tego typu naprawy profesjonalnie i z użyciem najwyższej jakości sprzętu i wszystkich substancji wykorzystywanych podczas usuwania usterki. 

W ramach czyszczenia komputera po zalaniu rutynowo wykonujemy również usługę regeneracji układu chłodzenia wraz z wymianą past termicznych. 

Usługa czyszczenia laptopa po zalaniu objęta jest 6-miesięczną gwarancją. W przypadku czyszczenia komputera po innych serwisach udzielamy jedynie 30 dni gwarancji.

Ważne! 

Zwykle po wylaniu cieczy na klawiaturę przestaje ona częściowo lub całkowicie działać. W przypadku tego typu zalania należy wymienić klawiaturę na nową. Koszt nowej klawiatury (zamiennika) to 60zł – 200zł w zależności od modelu laptopa. Na klawiaturę udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.