Konserwacja i czyszczenie układu chłodzenia laptopa

w Warszawie

Czyszczenie układu chłodzenia laptopa to podstawowe działania poprawiające jego żywotność. Gdzie wykonać czyszczenie w Warszawie? Sprawdź w poniższym artykule! 

Czyszczenie układu chłodzenia laptopa zapobiega przegrzaniu, które jest jedną z typowych usterek naszych laptopów. Z tego powodu warto wiedzieć czym jest układ chłodzenia laptopa i jak o niego dbać, aby nasz sprzęt służył nam przez długie lata. W tym tekście wyjaśnimy czym dokładnie jest układ chłodzenia laptopa oraz jak go czyścić. Następnie podpowiemy gdzie w Warszawie znajdziesz serwis komputerowy, w którym otrzymasz odpowiedź na każde pytanie związane z odpowiednim utrzymaniem laptopa. Zapraszamy!

Table of Contents

Układ chłodzenia laptopa - czym jest?

Jak sama nazwa na to wskazuje, układ chłodzenia laptopa to element odpowiedzialny za zmiejszenie temperatury innych podzespołów, które to nagrzewają się podczas pracy. Najczęściej składa się on z 2 lub 3 płyt chłodzących, które odbierają ciepło z elementów najbardziej nagrzewających się. Samo działanie można porównać do działania układów chłodniczych w samochodzie – ciepło transportowane jest przez płyn schładzany w chłodnicy, która posiada wentylator. Tak samo jak w przypadku samochodu, układ chłodniczy w laptopie należy sprawdzać i poddawać konserwacji, aby zapobiec groźnym awariom. Z tego wynika, że czyszczenie układu chłodzenia laptopa powinno odbywać się regularnie. 

Jak rozpoznać, że czas przeprowadzić czyszczenie układu chłodzenia laptopa?

Jeśli zauważasz, że Twój laptop zaczyna się przegrzewać warto podjąć odpowiednie kroki. Jak to rozpoznać? Objawami problemów z układem chłodzenia jest między innymi:

  • gorący spód laptopa, szczególnie w miejscach otworów wentylacyjnych;
  • wyłączanie, zawieszanie podczas użytkowania;
  • wolniejsza praca laptopa;
  • głośniejsze i częstsze działanie wentylatora.

Każdy z powyższych sygnałów powinien skłonić Cię do wyczyszczenia bebechów przenośnego komputera. Rutynowa czyszczenie układu chłodzenia pozwoli Ci uniknąć poważniejszych awarii. 

Jak czyścić układ chłodzenia w laptopie?

Istnieje kilka sposobów, aby przeprowadzić czyszczenie układu chłodzenia w laptopie. Jednym ze skuteczniejszych jest rozebranie go i wyczyszczenie z zalegającego kurzu przy użyciu małej szczoteczki. Tutaj mogą pojawić się komplikacje, ponieważ każdy laptop demontuje się inaczej. Trzeba również pamiętać, aby nie robić tego na komputerze podłączonym do zasilania. Najlepiej będzie również wyjąć baterię i wyposażyć się w śrubokręt, ponieważ niektóre obudowy są mocowane przy pomocy śrubek. Polecamy znaleźć informacje odpowiednie dla Twojego sprzętu i postępować według nich.

Czyszczenie układu chłodzenia laptopa w Warszawie

Czyszczenie układu chłodzenia w laptopie należy wykonywać regularnie co 3 – 4 lata. Pamiętaj, że nikt nie oczekuje od Ciebie umiejętności informatycznych i w każdej chwili możesz skontaktować się z serwisem komputerowym w Warszawie – Enter Serwis. Doświadczeni fachowcy udzielą Ci odpowiedniej pomocy. Korzystając z naszych usług dajemy gwarancję na fachowe czyszczenie układu chłodzenia w przeciągu 1/2 dni, które poprzedzone jest pomiarem temperatury układów. Skontaktuj się z naszym serwisem w Warszawie i dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Laptopy z problemem przegrzewaniem się

Przewiń do góry