Laptop po zalaniu - jak wyczyścić zalany laptop i płytę główną

Jak poradzić sobie z laptopem po zalaniu? Czy możesz zrobić coś, co zmniejszy straty, kiedy na Twój przenośny komputer wyleje się napój? I przede wszystkim – gdzie znajdziesz najlepszy serwis komputerowy w Warszawie? Na te pytania odpowiadamy w tym wpisie! 

Laptop po zalaniu niezależnie od przyczyny to jedna z najczęściej występujących awarii, której ulegają nasze przenośne komputery. Twój laptop po takim wydarzeniu niewątpliwie będzie potrzebował czyszczenia płyty głównej. Wypadki chodzą po ludziach, dlatego warto być przygotowanym i wiedzieć jakie czynności wykonywać w przypadku awarii sprzętu elektronicznego. Laptop po zalaniu nie zawsze oznacza wymianę, ale zwykle wiąże się z dużym stresem. Szczególnie w sytuacjach, w których to tylko na nim zapisujesz swoje wszelkie dane. W tym miejscu dowiesz się jak reagować w sytuacji zalania laptopa i płyty głównej, jak zmniejszyć ryzyko stałego uszkodzenia sprzętu oraz gdzie naprawisz laptopa po zalaniu w Warszawie.

Table of Contents

Zalany laptop - co zrobić, kiedy zalejesz laptopa?

Dobra. Zalany laptop już jest więc warto skupić się na pierwszych działaniach. To właśnie one pozwolą Ci ograniczyć straty. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże Ci poradzić sobie z laptopem po zalaniu:

Odłącz zasilanie

W pierwszej kolejności odłącz zasilanie i wyjmij baterię. Koniecznie w tej kolejności! Jak dobrze wiesz, woda jest idealnym przewodnikiem i bez uprzedniego odłączenia laptopa od prądu, Ty również możesz zostać poszkodowany. Po tej interwencji możesz mieć również pewność, że nie dojdzie do dodatkowych zwarć.

Postaw laptopa do góry nogami

W następnym kroku odwróć laptopa do góry nogami. Dzięki temu zapobiegniesz dalszemu rozlewaniu się cieszy po układach komputera. Możesz również wziąć ręcznik papierowy i umieścić go pomiędzy matrycą a klawiaturą. To sprawi, że wyciekająca woda będzie wsiąkała w ten ręcznik. Jeśli zauważysz, że woda jest również obecna na ekranie LCD – warto jest go przetrzeć suchą szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Skontaktuj się z serwisem komputerowym

Po wstępnym opanowaniu sytuacji należy rozejrzeć się i znaleźć serwis w okolicy, który zajmuje się czyszczeniem laptopa po zalaniu, szczególnie płyty głównej. Uwaga! Nie należy włączać zalanego laptopa przed jego naprawą. Może to tylko pogorszyć sprawę i doprowadzić do trwałego uszkodzenia sprzętu.

Naprawa zalanego laptopa w Warszawie i czyszczenie płyty głównej

Laptop po zalaniu powinno się poddać naprawie. Szczególnie czyszczenie płyty głównej powinno odbywać się w zaufanym i renomowanym serwisie. Enter Service to miejsce na mapie Warszawy, w którym możesz liczyć na fachowe podejście i doświadczonych specjalistów. Najważniejszym elementem, który trzeba naprawić zaraz po zetknięciu z cieczą jest płyta główna. To właśnie dlatego jej czyszczenie należy wykonać jak najszybciej po zalaniu. Wszystkie, nawet najmniejsze jej elementy trzeba dokładnie osuszyć i sprawdzić, ponieważ może dojść do usterek w następnych miesiącach, które mogą być wynikiem niedokładnego wyczyszczenia płyty głównej po zalaniu.

Enter Serwis - kompleksowa naprawa laptopów po zalaniu w Warszawie

Nasz serwis komputerowy w Warszawie wykonuje profesjonalne naprawy zalanego laptopa z dokładną oceną stanu płyty głównej. Wykorzystujemy sprzęt najlepszej jakości. Również posiadamy zamienniki części, w tym klawiatury. Dzięki naszemu podejściu i doświadczeniu możesz liczyć na kompleksową usługę.
Jako autoryzowany serwis komputerowy w Warszawie zapewniamy 6 miesięczną gwarancję po czyszczeniu zalanego laptopa. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty. Najlepszym wyjściem jest niezalanie laptopa, jednak kiedy to się stanie – warszawski Enter Service jest miejscem, w którym możesz liczyć na profesjonalne wsparcie w najkrytyczniejszych sytuacjach.

Skutki zalania płyt głównych w laptopach.

Przewiń do góry