Modernizacja laptopów

w Warszawie

Jeśli uważasz, że Twój laptop wymaga modernizacji ten artykuł jest dla Ciebie! Sprawdź jak najlepiej przeprowadzić modernizację starego laptopa i gdzie znaleźć najlepszy serwis w Warszawie!

Modernizacja laptopa - kiedy i jak należy ją wykonać ​

Jesteś posiadaczem starego laptopa i zastanawiasz się czy go wymienić? Sprawdź najpierw, czy modernizacja laptopa nie będzie lepszym rozwiązaniem! Przy niemalże niegraniczonej dostępności do nowego sprzętu elektronicznego często dużo osób woli zainwestować w nowy sprzęt niż w naprawę już używanego. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna opcja.  W tym artykule dowiesz się co możesz zrobić, aby przeprowadzić modernizację starego laptopa i czy w ogóle jest to opłacalne. Dodatkowo podpowiemy, gdzie najlepiej przeprowadzić kompleksową modernizację laptopa w Warszawie.  

Spis treści

Czym jest modernizacja laptopa?  

Nasz laptop ma określoną żywotność i z biegiem lat niewątpliwie ulega on zużyciu. Modernizacja laptopa jest niczym innym jak odświeżeniem go, czyli poprawieniem jego wydajności. Najczęściej sygnałem alarmującym, że nasz sprzęt wymaga odświeżenia jest jego wolniejsze działanie.  

Podsumowując, modernizacja starego laptopa to działania – czyszczenie, wymiana podzespołów na młodsze – skutkujące jego lepsza pracą.  

Czy możesz samodzielnie przeprowadzić modernizację starego laptopa? 

Dobra wiadomość dla fanów informatyki i elektroniki – modernizacja laptopa może być wykonana samodzielnie! Tak, to  jest to możliwe. W sieci krąży wiele tutoriali, które Ci w tym pomogą. Na pewno będziesz potrzebować narzędzi i podzespołów, które chcesz wymienić. Poniżej przedstawimy elementy, które należy poddać modernizacji w pierwszej kolejności.  

Dysk SSD 

Pierwszym i najważniejszym podzespołem, który należy wymienić modernizując laptopa jest dysk SSD. Jego wymiana przyspieszy Twój sprzęt kilkakrotnie i poczujesz niesamowitą różnicę. Warto prześledzić najnowsze propozycje i wybrać najlepszą dla Twoich potrzeb. Jedynym minusem może okazać się pojemność, gdyż jest ona niższa niż w przypadku dysków twardych HDD – ale kto w dzisiejszych czasach nie korzysta z zewnętrznego dysku czy rozwiązań chmury. 

Pamięć RAM 

Szybkość komputerów uzależniona jest również od pamięci RAM. Kiedy nie masz wystarczająco dużo RAMU w swoim sprzęcie wszystko, co przekracza jego możliwości jest w pamięci wirtualnej dysku twardego. Dysk jest oczywiście wolniejszy niż pamięć RAM, dlatego przetwarzanie informacji i żądań będzie trwało dłużej. W tym wypadku modernizacja starego laptopa oznacza dodanie pamięci RAM

Bateria  

Użytkowanie laptopa wpływa również na żywotność baterii. Z biegiem czasu możemy zauważyć, że nasz przenośny komputer coraz częściej wymaga podłączenia do zasilania. Wtedy pomocna może okazać się wymiana baterii. Należy jednak ją odpowiednio dobrać i tutaj z pomocą na pewno przyjdą specjaliści z serwisu komputerowego Enter Serwis w Warszawie. 

Gdzie wykonasz kompleksową modernizację laptopa w Warszawie?  

Jeśli nie czujesz się na siłach podjąć zadania odświeżenia swojego komputera samodzielnie – nie szkodzi. W salonie Enter Serwis w Warszawie wykonasz kompleksową modernizację laptopa. Nasi specjaliści przygotują plan działania i zgodnie ze wspólnymi ustaleniami przeprowadzą modernizację. Z naszymi usługami podniesiesz sprawność swojego laptopa od 30% do 60%.  

Przewiń do góry