Nowy Tryb Ciemny w Google Chrome 74 już jest.

Tryb ciemny lub tryb nocny progresywnie pojawia się w większości popularnych usług i aplikacji. Jest on ważny gdyż nasze oczy po zmroku mniej się męczą patrząc na czarne tło niż na białe. Google Chrome jako najpopularniejsza przeglądarka na świecie wprowadziła go już jakiś czas temu lecz dopiero teraz w najnowszej wersji 74 dla użytkowników Windowsa 10 będzie włączać się automatycznie dopasowując tym samym do motywu systemu. Jeśli mamy wybraną opcje czarnego motywu Windowsa 10 to Chrome podąży za nią, jeśli wolimy klasyczny wygląd przeglądarka również się do tego dopasuje.

Aktualizacja ta nie tylko wprowadza ułatwienie dla użytkowników Windowsa, ale poprawia znacząco tryb nocny w ogóle. Będzie ładniejszy, lepiej komponuje się z resztą interfejsu oraz ulepsza zamianę białego tła na czarne na stronach automatycznie, przez co więcej stron nie będzie męczyć po zmroku.

Google Chrome w wersji 74 oficjalnie wychodzi dla użytkowników Maca, Windowsa jak i Linuxa oficjalnie dzisiaj, lecz proces aktualizacji może potrwać nawet pare dni, zwłaszcza, że firma zapowiedziała, że będzie wdrażać te funkcję stopniowo. Jeśli ktoś zamierza spędzić dzisiejszą noc przed oknem przeglądarki może chcieć włączyć ten tryb od razu bez czekania na serwery giganta. W takim wypadku należy znaleźć ikonkę którą zazwyczaj uruchamiamy przeglądarkę, wejść w jej Właściwości, a następnie dodać –force-dark-mode na końcu Elementu docelowego,  na końcu zatwierdzić przyciskiem OK. Powinno to od razu włączyć nową funkcję.

Nowy Chrome przedstawia również sporo usprawnień skupiających się na bezpieczeństwie oraz usprawnieniach w działaniu. Pełną listę zmian przedstawiono na oficjalnym kanale przeglądarki:

Google Chroma można oficjalnie pobrać ze strony, tutaj.