Typowe usterki laptopów i jak sobie z nimi radzić

i gdzie je naprawić w Warszawie

Zastanawiasz się, co dzieje się z Twoim laptopem? Przekonaj się sprawdzając typowe usterki laptopów

Typowe usterki laptopów i jak sobie z nimi radzić

Typowe usterki laptopów na szczęście zwykle można całkowicie naprawić lub im zapobiec. Kiedy jednak nasze laptopy odmawiają posłuszeństwa w najmniej dogodnych sytuacjach. Problemy zdarzyć się mogą w każdej chwili – z naszej winy lub po prostu z powodu wewnętrznego błędu czy leciwości sprzętu. W tym artykule dowiesz się jakie są najpopularniejsze usterki laptopów i jak sobie z nimi poradzić. Zajdziesz tutaj również ich opisy, który pomogą Ci je zidentyfikować oraz podpowiemy, gdzie najlepiej w Warszawie poddać swój komputer profesjonalnej diagnozie. Zapraszamy do lektury.

Spis treści

Typowe usterki laptopów - opisy usterek

Na typowe usterki laptopów w  Enter Serwis w Warszawie  codziennie trafia do nas wiele laptopów. Dlatego też naprawialiśmy wiele usterek i śmiało możemy wymienić te, które pojawiają się najczęściej. Oto 8 najczęstszych problemów z laptopem:

Zalanie laptopa

Pierwszą usterką jest zalanie laptopa. Płyny na sprzęcie elektronicznym od razu przywołują czarne myśli. Oczywiście, uszkodzeniu może ulec pływa główna, klawiatura lub inne podzespoły. Nie jest to jednak zawsze równoznaczne z wymianą laptopa. Odpowiednie i szybkie działanie oraz dobry serwis rozwiążą sprawę.

Przegrzanie laptopa

Kolejne typowe usterki laptopów związane są z ich przegrzaniem. Te awarie zwykle występujące przy laptopach starszej generacji, które nie mają dobrego systemu chłodzenia. W takich przypadkach zalecana jest jego konserwacja, która polega na dokładnym czyszczeniu wnętrza przenośnego komputera.

Uszkodzenie matrycy

Następnie omówimy wady matrycy. Uszkodzenie matrycy to problem mechaniczny. Najczęściej pojawia się jako następstwo upadku z wysokości, przygniecenia czy uderzenia laptopa. W tym przypadku konieczna jest wymiana matrycy na nową, pasującą do Twojego modelu.

Awaria zasilania

Awaria zasilania może mieć wiele przyczyn, które przed naprawą należy odpowiednio zidentyfikować. Te typowe usterki laptopów są bardziej nieoczywista niż poprzednie, dlatego warto skorzystać z serwisu komputerowego. 

Uszkodzenia mechaniczne (obudowy, klawiatury, wyrwane zawiasy)

Uderzenia i upadki mogą pociągać za sobą wiele uszkodzeń mechanicznych. Mogą być to między innymi pęknięcia obudowy, wyrwane klawisze w klawiaturze. Nieodpowiednie użytkowanie może skutkować również wyrwanymi zawiasami. Niektóre z tych uszkodzeń nie wpływają na prawidłową pracę laptopa, inne jednak tak.

Wklejenie urwanych gwintów

Awaria układu BGA

Awaria układu BGA jest łatwa do zdiagnozowania nawet przez użytkownika. Objawia się migającymi diodami, sygnałami dźwiękowymi przy jednoczesnym niewłączaniu się laptopa. Awaria powiązana jest z uszkodzeniem połączeń i zimnych lutów. Rozwiązaniem może okazać się wymiana podzespołu lub wymiany spoiwa, które łączy układy. Ten typ usterki laptopa najlepiej rozwiązać w serwisie komputerowym. 

Błędy systemy operacyjnego

Niebieski ekran (tzw. Blue screen) brzmi znajomo? Jest to jeden z sygnałów, że Twój laptop najprawdopodobniej ma błąd systemu operacyjnego. Remedium na ten problem może okazać się reinstalacja systemu lub jego naprawa/konserwacja. 
WAŻNE! Pamiętaj, aby zapisać dane przed przystąpieniem do działań.

Zainfekowanie wirusem lub trojanem

Ostatnia i najbardziej znana typowa usterka laptopa to wirusy lub trojany. Na pewno każdy o nich słyszał i o tym, że mogą zainfekować nasze przenośne komputery. Ich obecność na komputerze może objawiać się jego wolniejszą pracą i dziwnym zachowaniem. Na szczęście można się uchronić przed tą usterką np. instalując program antywirusowy.

Gdzie naprawić typowe usterki laptopów w Warszawie?

Typowe usterki laptopów mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Wyżej wymienione usterki są mniej lub bardziej niebezpieczne dla Twojego laptopa. Dlatego zawsze warto zasięgnąć opinii i pomocy specjalisty. Przeprowadzaniem diagnozy usterek laptopa w Warszawie zajmuje się serwis komputerowy Enter Serwis. Dokładnie zbadamy problem, z którym przyszło Ci się zmierzyć i ustalimy naprawę, ponieważ mamy odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Skorzystaj z pomocy doświadczonych zawodowców i skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Przewiń do góry