Uszkodzona płyta główna w laptopie - objawy i naprawa

w Warszawie

Uszkodzona płyta główna w laptopie objawia się na wiele sposobów. Jak sie objawia? Gdzie naprawić płytę główną w Warszawie? Sprawdź tutaj!

Uszkodzona płyta główna w laptopie to jedno z kilku poważniejszych uszkodzeń Coś się wtedy dzieje z Twoim laptopem i jak sobie poradzić z tym problemem? Jesteś w dobrym miejscu! W tym artykule wyjaśniamy czym objawia się uszkodzona płyta główna, opiszemy budowę płyty głównej laptopa oraz wyjaśnimy, jak poradzić sobie z tą awarią. W ostatniej części znajdziesz również miejsce w Warszawie, gdzie otrzymasz fachową pomoc przy tego typu problemie. Zapraszamy do czytania!

Table of Contents

Budowa płyty głównej laptopa

Jedną z podstawowych części każdego notebooka jest płyta główna. Składa się ona z różnych podzespołów. Kiedy dochodzi do awarii należy znaleźć więc ten, który jej uległ. Jakie elementy składają się na budowę płyty głównej laptopa? Poniżej wymienione zostały najważniejsze z  podzespołów:

 • procesor (CPU), którego zadaniem jest pobieranie danych z pamięci, przetwarzanie ich i wykonywanie poleceń;
 • mostek północny, który w większości przypadków obsługuje procesor, pamięć RAM i kartę graficzną;
 • mostek południowy jest miejscem, do którego podłączonych jest najwięcej elementów znajdujących się na płycie głównej;
 • karta graficzna (GPU), czyli najprościej mówić układ graficzny odpowiadający za wyświetlany obraz oraz jego jakość;
 • kontroler klawiatury (KBC), który poza obsługą klawiatury posiada inne ważne funkcje, takie jak kontrola startu płyty głównej czy ładowania baterii.
 • BIOS zawarty w układzie FLASH, w której zapisane jest oprogramowanie, dzięki któremu uruchamiają się dyski twarde czy napędy optyczne i graficzne.

Jak widać powyżej, płyta główna to skomplikowany podzespół. Liczba elementów, które się na niej znajdują robi wrażenie, szczególnie jeśli przypomnimy sobie, że każdy z nich może ulec awarii. Dlatego warto znać budowę płyty głównej, ponieważ może nam to pomóc zlokalizować źródło uszkodzenia.

Uszkodzona płyta główna w laptopie - objawy

Z uwagi na budowę i różnorodność podzespołów, uszkodzona płyta główna w laptopie objawia się na wiele sposobów. Czasami te same objawy mogą być również związane z zupełnie czym innym, dlatego diagnostyka jest tutaj taka ważna. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie laptopa do serwisu komputerowego Enter Serwis w Warszawie. Jednak zanim to nastąpi, poniżej znajdziesz kilka sytuacji, które mogą świadczyć o awarii płyty głównej Twojego laptopa:

 • samoistne wyłączanie laptopa w czasie pracy;
 • Brak połączenia z WI-FI;
 • Problemy graficzne (ubytki obrazu, paski lub całkowity brak obrazu);
 • Niedziałające wejście słuchawek/mikrofonu;
 • Problemy z wejściem HDMI/USB.

Naprawa płyty głównej w laptopie - cena w Warszawie

Cena naprawa płyty głównej w laptopie w serwisie komputerowym w Warszawie może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależy od złożoności problemu i miejsca, gdzie jest uszkodzona płyta główna w laptopie. Skontaktuj się z naszym biurem lub przyjdź osobiście. Zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie problemu, a po naprawie otrzymasz 6 miesięczną gwarancję. Nasz zespół specjalistów w Warszawie jest gotowy naprawić każdą płytę główną, niezależnie od źródła awarii.

Wymiana układu BGA

Przewiń do góry