YouTube Premium oraz YouTube Music nareszcie w Polsce

YouTube Premium czyli oglądanie bez reklam oficjalnie dostępne.

Od 4 latach Google udostępnia YouTube Premium oraz YouTube Music w innych krajach, dopiero teraz wprowadził takową ofertę oficjalnie u nas. Jak można na niej skorzystać? 

YouTube premium oferuje oglądanie filmów bez jakichkolwiek reklam na stronie jak i w aplikacji, do tego dochodzą filmy z serii Origins czyli filmy tworzone przez najpopularniejszych twórców tej platformy do spółki z zawodowymi reżyserami i aktorami. Jednym słowem tak zwane quality-content czyli produkcje z najwyższej półki. W ramach abonamentu otrzymamy także odtwarzanie w tle na urządzeniu mobilnym jak i pobieranie filmów i oglądanie w trybie offline. W ramach Premium mamy również dostęp do YouTube Music, o czym poniżej.

YouTube Music

Zdjęcie: pocket-lint.com

Co do YouTube Music sprawa ma się lekko inaczej – musimy pobrać dedykowaną aplikację. otrzymujemy dostęp do Google Music w ramach której możemy posłuchać całej masy przygotowanej muzyki, oraz zasobów samego YouTube, czyli oficjalnie umieszczonych utworów jak i tych wrzuconych przez zwykłe osoby. Słowem podobnie jak i w przypadku konkurencji.

YouTube MusicZrzut ekranuZrzut ekranuYouTube Music

                     Źródło: Google Play

Co musimy zrobić aby zdobyć te usługi?

Wydać pieniądze. jak się pośpieszymy to mamy dwa tygodnie na przetestowanie przez 3 miesiące usługi za darmo, później przyjdzie nam zapłacić 24 zł bez gorsza za Premium oraz 20 zł bez grosza znowu za samą muzykę. Są dostępne też opcje rodzinne odpowiednio 35,99 zł oraz 29,99 zł.

Czy warto w świecie Spotify, Apple Music czy mnóstwa innych? To pokaże tylko czas, skoro YouTube jest największym portalem z filmami, to może zawładnie i sercami słuchaczy. Na razie można spróbować przez 3 misieące i różniej się wypisać.